Altın Örümcek 2007
  Duvak Kağıdı
 
Neden Duvar Kağıdı
Uygulama Öncesi
Uygulama Sırası
Duvar Kağıdı Bakımı
Vinyl Duvar Kağıdı
Tekstil Duvar Kağıdı
Kağıt Esaslı Duvar Kağıdı
Uluslararası İşaretler
Sık Sorulan Sorular
Size Kaç Rulo Gerekli?
 
TEKNİK YARDIM > Uygulama Öncesi

Uygulama Öncesi

GENEL MEKANA DUVAR KAĞIDI DÖŞEMESİ:

Duvar kağıdı yapılacak mekanda; duvar ve tavan üzerindeki her türlü tadilat tamamlanmış, tavan boyası, kartonpiyer, döşeme sapı bitmiş ve mekanın kapı ile pencereleri takılmış olmalıdır. Laminat veya lamine parke, kesimleri mekan dışında yapılmak kaydıyla duvar kağıdından sonra yapılabilir. Masif parke önce yapılmalıdır. Tüm elektrik priz ve anahtarlarının iç üniteleri takılmış olmalıdır. Süpürgeliklerin kağıttan sonra yapılması tavsiye edilir. Duvar yüzeylerinin kuru ve temiz olmasi gerekmektedir.

ALÇIPAN DUVAR ÜZERİNE DUVAR KAĞIDI DÖŞEMESİ:

Alçıpan duvar yüzeylerinde derzlerin çok düzgün yapılması gerekir. Derz macunu yapılmış ve zımparalanmış yüzeye, alçıpan duvar yüzeye, alçıpan duvar yüzeyini örtecek miktarda saten alçı macun uygulanmalıdır. Kuruduktan sonra düzgün bir satih elde edilene kadar zımpara yapılmalidir. Üzerine, toz tutmayı engellemek için bir kat astar uygulanacaktır. Duvar köşe birleşimleri sakülünde, duvar tavan birleşimleri terazisinde ve düzgün olmalıdır.

ÇİMENTO VE ALÇI SIVA YAPILMIS DUVAR ÜZERİNE DUVAR KAĞIDI DÖŞEMESİ:

Bu yüzeylere alttaki mevcut sıvanın pürüzlerini kapatacak sekilde saten alçı macun uygulanmalıdır. Kuruduktan sonra, düzgün bir yüzey elde edene kadar zımpara yapılmalıdır. Üzerine, toz tutmayı önlemek için bir kat primer uygulanmalıdır. (Sado binder veya sulandırılmış beyaz tutkal) duvar köse birleşimleri sakülünde duvar tavan birleşimleri terazisinde ve düzgün olmalıdır.

 
 
yutas.com
lavabo.com.tr
groheturkiye.com
duvarkagidi.com.tr
yerkaplamalari.com